за нас

a48503d0

Нашата компанија

Dongguan Baolai метал може копродукции, Ltd, основана во 2012 година, тоа е една од добро познати производители на лимот пакување контејнери во Кина. Главните производи се: масло за јадење и хемиски масло може, круг, квадрат и други видови конзерви, заврши сорти и specifications.Our фабрика има силна R & D и технолошки сила, напредна опрема, има една група на високи професионални и технички personnel.Has увезени 12 напредни опремата за производство линии од Германија, Јапонија, Тајван и други земји, со 150.000 работилница и  дневен капацитет на производство на повеќе од 100.000 парчиња.

нашата предност

Како на високо-технолошкиот претпријатија, ние во собата прецизност умре за истражување и развој, производство и прецизност континуирана печат, прецизност собранието во one.Products имаат добиено SGS, Intertek, ISO 9001/14001, LFGB, итн certification.Through повеќе од десет години на незапирливата напори, имаме освоено голем број на признанија и награди, и сукцесивно освои титули на "напредни претпријатија во провинцијата Гуангдонг", итн.

Со предностите на Потешко квалитет и нетранспарентно, и добар запечатување & foodgrade и анти-корозија и 'рѓа. Лимот да обезбедува систем херметички кои целосно го изолира фактори на животната средина, покрај heat.Based на меѓународниот менаџмент на животната средина стандард ISO-14000, лимот лименки со ниски загадувањето, може да се рециклира и заштеда на ресурси карактеристики ќе имаат поширок простор за развој на апликации иднина пакување.